Sekcje Erasmus Students Network na uczelniach to ogromne wsparcie dla studentów międzynarodowych. Są dla nich drogowskazem, kimś kto wyjaśni, pomoże czy przetłumaczy. Wszystko to zaczyna się jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego, kiedy to sekcje organizują tzw. Orientation Week, którego głównym celem jest integracja oraz pokazanie miasta i uczelni Erasmusom.

Co poza tym możesz zyskać dzięki Erasmus Student Network?

Przyjaźnie
Już w trakcie pierwszych dni na uczelni i wydarzeń integracyjnych poznajesz ludzi, z którymi spędzisz następne pół roku czy nawet rok. Będziesz z nimi rozgryzać tajniki tamtejszej kultury, zaliczać egzaminy, próbować regionalnych dań i podróżować. Takimi przyjaciółmi staną się także mentorzy czy członkowie lokalnej sekcji ESN, którzy zrobią wszystko, abyś na zawsze zapamiętał swoją wymianę.
Jestem przekonana, że w pierwszą podróż pojedziesz właśnie z lokalną sekcją. Zobaczysz jak najłatwiej, najtaniej i najszybciej przemieszczać się po kraju i dopiero wtedy sam zaczniesz planować wszystkie swoje wyjazdy. ESN będzie Ci chciał pokazać najpiękniejsze zakątki swojego kraju, jego tradycje i lokalną kulturę. W końcu najlepiej zwiedza się dany region podążając śladem lokalsów ;)

Wydarzenia
Poza tym, że członkowie ESN przywitają Cię na swojej uczelni i pomogą się zaaklimatyzować, to w ciągu roku zorganizują masę różnorodnych wydarzeń skierowanych właśnie do Ciebie. Możesz liczyć na wyjścia do muzeum, integrację, wycieczki, zabawę czy udział w eventach charytatywnych.

Działalność charytatywna
Nic nie daje chyba większej satysfakcji niż uśmiech malucha z domu dziecka, któremu właśnie wręczyłeś pluszaka albo pomalowanie jednej ze ścian szpitala bądź szkoły czy może posadzenia własnego drzewa w lesie. Pomaganie innym to właśnie to czym zajmujemy się w ESNie każdego dnia. Przekonasz się sam ile radości sprawia udział w takich inicjatywach.

Imprezy
Studenci lubią się bawić w gronie znajomych, ale żeby zabawa była udana, trzeba się bawić z głową! Dlatego poza wymyślaniem ciekawych motywów i atrakcji w trakcie imprez, dbamy również o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczestników. Idealnym tego przykładem jest akcja rozdawania wody w trakcie wydarzenia, która wywodzi się z międzynarodowego projektu Responsible Party.