Czy nawet najkrótszy spacer przez miasto to dla Ciebie okazja do uchwycenia w kadrze klimatycznych kamienic czy różnobarwnego nieba? A może na spotkaniach ze znajomymi najchętniej pełnisz rolę fotografa? Nieważne, czy Twoim narzędziem jest profesjonalna lustrzanka, telefon czy wiekowy aparat znaleziony na targach vintage. Jeśli fotografia to nieodłączny element Twojej codzienności, Discover Europe jest właśnie dla Ciebie.

 

Discover Europe to konkurs fotograficzny dla studentów organizowany przez Związek stowarzyszeń ESN Polska i wspierany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Celem konkursu jest promocja integracji europejskiej, nawiązanie dialogu międzynarodowego oraz stworzenie studentom przestrzeni do zaprezentowania swojego talentu fotograficznego przed szerszą publicznością.

 

 

Kategorie konkursowe:

  • Discover People, której głównym tematem jesteśmy my – mieszkańcy Europy
  • Discover Nature, czyli uchwycenie piękna przyrody kontynentu europejskiego
  • Discover Architecture, to zatrzymanie w kadrze unikalnych miejsc, które skrywa w sobie Europa

 

Jurorzy

Co roku w jury zasiadają profesjonaliści specjalizujący się w rozmaitych rodzajach fotografii. Ich bogate doświadczenie pozwala na wybranie najbardziej kreatywnych zdjęć w każdej kategorii konkursu. Za naszym jurorskich stołem zasiadali m.in.: Aleksander Małachowski (Hashtagalek), Weronika Mliczewska i Maciej Kornacki.

 

XVII edycja Discover Europe

Siedemnasta edycja Discover Europe odniosła niemały sukces - pomimo trudności związanych z koronawirusem i wieloma obostrzeniami, podczas ostatniej edycji Projektu zgłoszono aż 3167 prac!
 

 

 

Laureaci edycji 2020:

 

DISCOVER ARCHITECTURE:

1. Jan Menażyk – „Citizen"

2. Zuzanna Gollnau – „Barcelona"

3. Bartosz Kucharski – „Przeszłość i przyszłość"

 

 

DISCOVER PEOPLE:

1. Damian Kruk - "Wiek to tylko liczba - Babcia"
2. Michał Słotwiński (untitled)
3. Martyna Chmura - "Simple"

 

DISCOVER NATURE:
1. Michał Butkiewicz – „Looking down at us”
2. Jacek Przeworski - „Center”
3. Dominika Koszowska – „Jak liście”