Wybraliśmy najważniejsze powody, dla których warto odwiedzić nasz kraj. Być może okażą się one wspaniałą inspiracją!​ 

 

1. Po pierwsze, wycieczki można zorganizować w bardzo rozsądnych cenach! Wszystko zależy od Twoich wymagań, ale jeli nie jesteś fanem hoteli, zawsze możesz skorzystać z portali Airbnb lub Couchsurfingu - działają one coraz lepiej. Na trasie możesz się również natknąć na wiele pól namiotowych czy schronisk młodzieżowych. Są one najtańszymi opcjami noclegowymi. Pamiętaj, Polska nie jest w strefie euro, więc będziesz musiał wymienić swoją walutę na polskie złotówki (PLN).

Photo by Marek Piwnicki on Unsplash

 

2. Bardzo prawdopodobne jest to, że będziesz miał problem ze zrozumieniem Polaków. Polski jest jednym z najtrudniejszych języków na świecie, ale wyobraź sobie jaką poczujesz satysfakcję, gdy prawidłowo wypowiesz na przykład nazwę miejscowości? Poza tym, głowa do góry! Językiem angielskim posługuje się płynnie znaczna część społeczeństwa, na pewno bezproblemowo się porozumiesz!

 

3. Już po pierwszym rzucie oka na mapę zobaczysz, że Polska jest bardzo zróżnicowanym krajem. Na samej północy Morze Bałtyckie z pięknymi plażami, poniżej zachwycające jeziora kaszubskie i mazurskie, rozległe niziny, a ma południu wysokie góry. Dla każdego coś dobrego. Jednak różnice w ukształtowaniu terenu to nie wszystko! I pod względem kulturowym Polska jest bardzo bogatym krajem. Na pomorzu możesz poznać m.in. tradycje Kaszubów, a na południu Górali. 

Photo by Maksym Harbar on Unsplash

4. Pierogi? Bigos? Sernik? Założymy się, że choć raz w życiu słyszałeś te nazwy! Polska kuchnia słynie na całym świecie. Przepisy na dania przechodzą z pokolenia na pokolenie - nic więc dziwnego, że powiedzenie “nie ma jak u mamy” z mody nie wychodzi! Każdy region posiada swoje tradycyjne dania. Na Śląsku skosztuj koniecznie klusek śląskich, na Mazurach kartaczy, a gdy zawędrujesz na samo południe - nie zapomnij o oscypkach! 

 

5. Zwrot “Gość w dom, Bóg w dom” jest bardzo popularnym polskim przysłowiem. Podróżując po Polsce bez wątpienia doświadczysz naszej gościnności. Tutaj nieznajomi nawzajem życzą sobie dobrego dnia, a pani, u której wczoraj kupowałeś bułki, jutro będzie Cię traktować jak bliskiego znajomego! Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina, a do tej rodziny chętnie zapraszamy!

https://www.youtube.com/watch?v=SHtsOzkxCDo

6. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody - będziesz zachwycony! W Polsce mamy aż 22 parki narodowe i w każdym z nich napotkasz niezwykłe gatunki roślin, jak i zwierząt. Widziałeś kiedyś żubry? I bynajmniej nie chodzi nam o tego z reklamy piwa. Jeśli będziesz w okolicy Puszczy Białowieskiej, wypatruj te piękne zwierzęta. Jeszcze niedawno były on gatunkiem zagrożonym wyginięciem, w ostatnich czasach liczba osobników nieco się powiększyła. Żubr symbolizuje potęgę, oznacza dzielność, wspaniałomyślność. Jest królem polskiej przyrody!

Photo by Nicolas Picard on Unsplash

Przeżyj z nami przygodę!

https://vimeo.com/150879953

 

Autorka: Wioletta Koczwara, Komitet PR ESN Polska