Niemal 180 uczestników z Polski, Węgier, Chorwacji, Słowacji, Czech, Słowenii, Litwy, Austrii i Białorusi w weekend 11-14 października wzięło udział w Central European Platform, które miało miejsce w Ołomuńcu, mieście we wschodniej części Czech. W tegorocznej edycji CEP polska delegacja składała się z blisko 50 osób, jednocześnie będąc najliczniejszą grupą reprezentującą kraj biorący udział w zjeździe. 

Mimo, że termin zjazdu wypadł na połowę października, pogoda dopisywała i dni były ciepłe, słoneczne, a wieczory równie przyjemne. Po dotarciu w czwartkowe popołudnie, uczestnicy mieli szansę wziąć udział we Flag Parade, podczas której umalowani w barwy narodowe przewędrowali ulicami Ołomuńca. Docelowym miejscem była ceremonia otwarcia, podczas której przemawiali przedstawiciele Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu, przewodnicząca ESN Czech Republic, a także przewodniczący OC zjazdu. 

Od piątku do niedzieli odbyły się sesje plenarne, które miały na celu przekazanie wszystkim obecnym uczestnikom wiadomości z poziomu międzynarodowego, między innymi dotyczące przyszłości logo ESN, a także ESNreview. Agenda tegorocznego zjazdu była dopasowana do uczestników tak, aby nikt nie cierpiał na brak koncentracji i tak, aby nikogo nie dopadło zmęczenie od zbyt dużej ilości informacji, którą musi przyswoić w bardzo krótkim czasie. Prezentowane i omawiane tematy były przedstawiane w sposób zwięzły i łatwy do zrozumienia nawet dla członków, którzy nie mają dużego doświadczenia w ESN. Mnogość warsztatów, które także znalazły się w programie zjazdu, w których można było wziąć udział sprawiła, że każda osoba mogła wybrać takie szkolenie, które odpowiada jej zainteresowaniom. 

Również program wieczorny był dostosowany tak, aby uczestnicy mogli poznawać ESN-rów z innych sekcji i innych krajów. ESNerzy mieli szansę zagrać w grę miejską, podczas której zwiedzili stare miasto Ołomuńca po zmroku, śpiewali razem podczas karaoke, został zorganizowany grill, a także mieli okazję pograć w planszówki. Każda z tych aktywności pozwalała na poznanie osób z innych krajów, ale także zintegrowanie się i lepsze zapoznanie z osobami z ESN Polska. W czasie trwania CEP każdy mógł zdobyć wiele wartościowych kontaktów, miał okazję aby zapoznać się z praktykami występującymi w innych sekcjach i zobaczyć, jakie rozwiązania niektórych zadań proponują członkowie z innych sekcji. 

Central European Platform pomógł wielu uczestnikom poszerzyć wiedzę odnośnie naszego regionu, a także zdobyć wiele informacji, które przekazane zostały sekcjom lokalnym. Organizacja tak dużego wydarzenia była niewątpliwym wyzwaniem dla OC, dlatego należą im się ogromne oklaski za zorganizowanie tak dobrego zjazdu.