Sytuacja  epidemiologiczna w kraju sprawiła, że wiele firm, instytucji oraz placówek przeniosło swoją pracę częściowo, bądź nawet całkowicie do świata online. Taki obrót spraw dotyczy również organizacji NGO.  

 

Jak z działalnością zdalną radzi sobie ESN Polska? Nie jest tajemnicą, że jako organizacja studencka zrzeszająca osoby z całej Polski, jesteśmy przyzwyczajeni do tworzenia projektów i pracy w różnych zespołach w świecie wirtualnym. Jednakże mimo pewnego bagażu doświadczeń, musieliśmy sprostać też nowym wyzwaniom, takim jak między innymi organizacje kilkudniowych wydarzeń szkoleniowych, które do tej pory zawsze odbywały się stacjonarnie.

 

POZNAJ NASZE DOTYCHCZASOWE SPOTKANIA ONLINE!

 

COMMUNICATION SUMMIT (CS)

Communication Summit jest zjazdem szkoleniowym organizowanym dwa razy w roku, podczas którego Communication Managerowie z naszych lokalnych sekcji uczestniczą w  cyklu szkoleń.   Tegoroczna edycja liczyła 6 sesji rozłożonych na przestrzeni października. Dzięki odpowiednio przygotowanemu programowi uczestnicy mogli poszerzać swoje umiejętności z obszaru komunikacji, brandingu, social mediów, prawa autorskiego i projektowania graficznego. Ze szkoleń przygotowanych przez 4 szkoleniowców skorzystało ponad 40 osób. 

 

 

BUSINESS AND FINANCE CONFERENCE (BFC)

W tym samym miesiącu  odbyła się również seria webinarów w ramach BFC. Większość szkoleń miała charakter otwarty i była skierowana do wszystkich zainteresowanych członków Stowarzyszenia. Uczestnicy mieli możliwość wziąć udział w webinariach pomagających zwiększyć wiedzę z zakresu fundraisingu, procesu podpisywania umów, księgowości oraz projektu ESNcard. 

 

ZJAZD LIDERÓW INTERACTION

Odbył się też weekendowy zjazd szkoleniowy, w którym uczestniczyli Przewodniczący sekcji Lokalnych oraz  Local Education Officers. Uczestnicy spędzili czas przed komputerami, szkoląc się w swoich obszarach oraz pogłębiając wiedzę o mobilności, partnerach instytucjonalnych, innych programach wymiany, tworzeniu prezentacji i Erasmus in Schools. Uczestnicy także mieli możliwość  wymienić się własnymi praktykami i wspólnie rozwiązywali  problemy.

 

ZJAZD SOCIAL INCLUSION

Listopad był czasem  działań związanych z Social Inclusion Days, dlatego wraz z Social Inclusion Teamem lokalni Social Inclusion Ambasadorowie uczestniczyli w czterech sesjach szkoleniowych. Uczestnicy zjazdu więcej zapoznali się z tematem zbiórek, dowiedzieli się jak pozyskiwać partnerstwa. Ponadto dostali porady o przeprowadzeniu Erasmus in Schools zdalnie. Pod koniec szkoleń czekały na nich panel dyskusyjny  i integracja.

 

DENEG

czyli wydarzenie dotyczące projektu Discover Europe oraz National Erasmus Games

Tak jak w przypadku wyżej opisanych pozycjach DENEG jest również zjazdem szkoleniowym, który został stworzony z myślą o lokalnych koordynatorach dwóch dużych projektów. W ciągu dwudniowego spotkania uczestnicy mieli okazję rozwijać się w wielu obszarach - począwszy od zarządzania projektami, przez zarządzanie zespołem i pozyskiwanie partnerów, a kończąc na projektowaniu graficznym. Wszystkie sesje były na tyle dobrze dostosowane do odbiorców, więc na ten moment możemy spać spokojnie wiedząc, że nasze projekty rozwijają się w dobrym kierunku, a członkowie są gotowi do dalszej pracy. 

 

Chociaż  spotkania zostały zorganizowane w formie zdalnej, nasi szkoleniowcy zadbali o to, aby nowy format nie obniżył jakości szkoleń, a uczestnicy mogli się rozwijać w zaciszu własnego domu, wciąż podnosząc swoje kompetencje w interesujących ich obszarach.

 

Zgodnie z powiedzeniem “Kto się nie rozwija, ten się zwija”, nie ważne w jakich warunkach, nigdy nie zapominamy o rozwoju własnym, naszych członków i całej organizacji!