Już od 29 lat, jeden ze styczniowych dni robi się gorący, a to za sprawą finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem zagrała, aby zebrać funduszę na rozwój larygologii, otolarygologii i diagnostyki głowy w Polsce. Jako społeczność ESN Polska ważne jest dla nas pomaganie innym oraz działanie na rzecz lokalnej społeczności. Jedną z zasad, jakimi kieruje się ESN jest inkluzywność, czyli dążenie do równości i odpowiadanie na potrzeby innych. 

Już rok temu postanowiliśmy włączyć się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wtedy też zrodził się pomysł stworzenia poradnika na temat wymian w ramach programu Erasmus. W środku można znaleźć rady dotyczące między innymi zakwaterowania, języków, przygotowania do wyjazdu oraz opisy ogólnych doświadczeń opowiedzianych przez uczestników Programu! E-book został stworzony przez ESN-erów dla przyszłych Erasmusów. 

W tym roku powstała druga edycja naszej publikacji, którą wzbogaciliśmy o rozdział dotyczący wyjazdów zagranicznych podczas trwającej pandemii! Aukcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, co przełożyło się na ponad 100 sprzedanych egzemplarzy poradnika.

 

 

Dodatkowo postanowiliśmy podzielić się naszą wiedzą w temacie współpracy zdalnej. Przygotowaliśmy webinar, który został poprowadzony przez, Agatę Lech, byłą Przewodniczącą Stowarzyszenia ESN Polska. Szkolenie zostało przeprowadzone w języku angielskim, dzięki czemu było otwarte również dla osób zagranicznych. Wejściówki na webinar zakupiło ponad 50 osób! 

 

 

W akcję #ESNdlaWOSP chętnie włączyli się członkowie ESN Polska oraz sekcje lokalne ESN. Dzięki temu, mogliśmy wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kwotą 1810 złotych!

Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę!