ESN przyjmuje nowe logo i identyfikację wizualną, a wszystko to, aby stać się globalną marką! Spójrz, jakie zmiany nastały w ciągu ostatnich kilku lat.

Erasmus Student Network z dumą prezentuje nowe logo i identyfikację wizualną. Wszystko to zostało poparte konsultacjami z członkami organizacji w kwietniu 2019 roku podczas AGM w Thessalonikach. 

Zmiana otwiera nowy rozdział dla jednej z największych organizacji studenckich w Europie, krótko po obchodach 30. urodzin. Jako że ESN nieustannie się rozwija i mierzy z globalnymi wyzwaniami, identyfikacja wizualna powinna odpowiednio te zmiany odzwierciedlać. W celu uzyskania jednolitości, rozpoznawalności marki i nowoczesny wygląd, przeprowadzono na przestrzeni 2. lat obszerne, interaktywne konsultacje na każdym poziomie sieci. Podczas Annual General Meeting w Thessalonikach te pomysły i propozycje stały się rzeczywistością, kiedy reprezentanci poziomu lokalnego ESN zatwierdzili aktualizację logo. Zaprojektowane przez Jana Hrubý’ego, składa się z odświeżonej gwiazdki, akronimu “ESN” i pełnej nazwy organizacji poniżej. Logo sekcji lokalnych i organizacji narodowych zostały utworzone poprzez dodanie ich nazw w drugim wersie deskryptora.

Idąc z duchem czasu, nowa wersja zapewnia zwiększoną czytelność i jest przystosowana do użytku w digitalu. Honorujemy naszą historię poprzez pozostawienie najsilniejszych elementów marki, czyli palety kolorów oraz kluczowego elementu logo, gwiazdki. Kolorowe ramiona, teraz o tej samej długości, reprezentują różnorodność Erasmus Generation wspierających siebie nawzajem. Zmiana twarzy marki nigdy nie jest łatwa. Z uwagi na to przejście na nowe logo i identyfikację wizualną odbywa się stopniowo.
Poziom międzynarodowy zaczął stosować odświeżone wersje w sierpniu 2019 roku, a 40 organizacji narodowych i ponad 520 sekcji lokalnych ma czas na zaimplementowanie zmian do lata 2021. Podczas tego okresu przejściowego dozwolone jest użycie obydwu wersji logo.

Podczas aktualizacji naszego logo w mediach online, zapraszamy naszych partnerów i interesariuszy do używania nowej wersji ESN Media Kit.