Na początku lipca w Gdyni odbył się jeden z największych festiwali muzycznych w Europie, Open’er Festival. Przez 4 dni na nieczynnym lotnisku można było zobaczyć i usłyszeć znanych artystów, delektować się przysmakami z całego świata, obejrzeć film w plenerowym kinie, pójść na pokaz mody albo… zawitać do strefy NGO i odwiedzić członków ESN, obecnych tam w ramach projektu ESNfest. To już druga edycja przedsięwzięcia, którego celem jest przybliżanie odwiedzającym, w szczególności licealistom i studentom, tematów mobilności, programów wymian międzynarodowych, jak i samej działalności Erasmus Student Network.  
Stowarzyszenie ESN Polska zawitało do strefy NGO na Open’er Festival, która w tym roku liczyła 26 organizacji pozarządowych W ciągu 4. dni zawitały do nas setki osób, zainteresowanych programem Erasmus+ i ESN. Dodatkowo, uczestnicy mogli odejść od naszego stanowiska z gadżetami od sekcji lokalnych i ulotkami z informacjami na temat wymian i naszej działalności.

ESNfest oczami organizatorów
Jedna z tegorocznych organizatorek projektu podzieliła się z nami swoimi wrażeniami:
„Na stanowisku ESN młodych ludzi o możliwościach wyjazdu w ramach programu Erasmus+ oraz innych szansach na studiowanie lub wolontariat za granicą. Cieszymy się, że dużą grupę stanowili licealiści, którzy już byli na wymianach, organizowanych przez ich szkoły. Z wieloma osobami dyskutowaliśmy o naszych wspomnieniach z Erasmusa oraz o wizerunku wyjeżdżających studentów. Ponadto rozmawialiśmy o nas samych, o tym dlaczego warto dołączyć do jednej z sekcji lokalnych. Przy okazji rozdawaliśmy gadżety z logotypami ESNu z kilku polskich miast. Stoisko odwiedzili także nasi alumni, w tym były przewodniczący Stowarzyszenia ESN Polska. Mamy nadzieję, że udało wam się odwiedzić nas w strefie NGO, jeśli nie - koniecznie wpadajcie w przyszłym roku!”

W 2020 Open’er Festival odbędzie się między 1 a 4 lipca. Do zobaczenia!