1. Co oznacza dla ciebie ESN?
ESN to możliwości. Szansa na transformacje samego siebie, poznanie swoich dobrych i tych złych stron. Rozwijanie tego co u nas najlepsze i sięganie po więcej. To przede wszystkim zdobywanie nowych umiejętności, czerpanie inspiracji i uczenie się od najlepszych. ESN to również ludzie, którzy napędzają mnie do działania i podnoszą na duchu nawet w tym najgorszych chwilach. Ludzie którzy dzielą te same marzenia, pragnienia i cele.

2. Dlaczego dołączyłaś do ESN?
O rekrutacji do ESN UJ powiedziała mi koleżanka. Wspólnie wybrałyśmy się na rozmowy rekrutacyjne. Pamiętam, że dzień rozmów był niezwykle deszczowy, więc w ostatniej chwili zdecydowałam się jej towarzyszyć. Kilka dni później otrzymałem informację od ówczesnego Członka Zarządu z informacją o przyjęciu do sekcji. Tego dnia nie sądziłam, że zajdę tak daleko.

3. Fun fact z Twojego #ESNlife.
Zanim zaczęłam udzielać się w teamach i projektach ESN UJ byłam w kontakcie z moim Aniołkiem, który wprowadzał mnie w struktury sekcji. Dopiero po kilku tygodniach od przyjęcia do sekcji, dowiedziałam się, że moim Aniołkiem była ówczesna Przewodnicząca ESN UJ. :)

4. Co zmieniło się w twoim życiu odkąd dołączyłaś do ESN?
Dzięki działalności w ESN otworzyły się dla mnie nowe możliwości. Przede wszystkim zdobyłam moją wymarzoną pracę w rekrutacji, a umiejętności zdobyte jako Koordynator lokalny a później Przewodnicząca zadecydowały o znaczącym awansie. Dodatkowo kontakt ze studentami wymiany otworzył mnie na świat i całkowicie zmienił podejście do wyjazdów na praktyki czy studia.

5. Czego nauczył cię ESN?
Wiara w swoje możliwości czyni cuda. Nie wszyscy rodzimy się z umiejętnością podejmowania odważnych decyzji, dlatego ESN jest miejscem aby właśnie się tego nauczyć.

6. Gdybyś była projektem ESNowym, to którym?
Oczywiście Mov`in Europe. Może to zabrzmieć banalnie, ale mobilność jest możliwością, którą nie miały wcześniejsze pokolenia. Wyzwaniem związanym z podejmowaniem decyzji o wyjeździe na studia czy praktyki jest wiedza, której brakuje a którą dostarczyć może właśnie ten projekt. Mobilność jest szansą na poznanie nowych kultur, wspaniałych ludzi i poszerzenie horyzontów.

7. Byłaś na wymianie Erasmus+?
W okresie wakacji miałam przyjemność wyjechać na 3-miesięczne praktyki do Hiszpanii, gdzie pracowałam z artystami tańczącymi Flamenco. Długo zastanawiałam się nad studiami za granicą, ale chęć poznania życia jako Erasmus w obcym mieście wygrała, gdyż w kolejnym roku akademickim wyjeżdżam na studia do Sewilli.

8. Twoje ulubione miejsce na ziemi to…?
Zdecydowanie Sewilla. Kiedy pierwszy raz pojechałam w odwiedziny do mojej przyjaciółki przebywającej na wymianie Erasmus+, zakochałam się w kulturze hiszpańskiej. Bezstresowe podejście ludzi, gościnność hiszpańskich rodzin, jedzenie, taniec i muzyka - to są elementy, które codziennie sprawiają, że marzę o powrocie do tego miasta.

9. Twoje ulubione słowo?
ESNspirit. Jest to słowo które pozwala mi wierzyć w jedność łączącą każdego członka ESNu. Stowarzyszenie zrzesza niesamowitych ludzi, którzy czasami zapominają o wartościach, które przyświecały im na samym początku, dlatego ESNspirit pozwala przypomnieć o pasji związanej z działalnością w organizacji jaką jest Erasmus Student Network.