1. Co oznacza dla ciebie ESN?

ESN to przede wszystkim niesamowici ludzie, przyjaźnie, które trwają nawet jeśli ESN się kończy. ESN to czas wolny poświęcony na coś, co sprawia, że uśmiech pojawia się na twarzy, to działania które przynoszą wiele korzyści. Korzystanie ze studenckiego życia garściami, działając w organizacji studenckiej.

 

2. Dlaczego dołączyłaś do ESN?

To raczej nic odkrywczego, byłam studentką drugiego roku Technologii Chemicznej, potrzebowałam odskoczni od uczelni i posiadałam ogromna chęć poznawania nowych osób oraz robienia czegoś więcej. Studia techniczne nie rozwijały w żaden sposób moich zainteresowań, którymi od zawsze była fotografia oraz Social Media.

 

3. Fun fact z Twojego #ESNlife. 

Moje #ESNlife dostarczyło mi wielu ciekawych i zabawnych sytuacji. Myślę że jedną z nich była podróż na NP Wrocław. Początkowa sytuacja nie była wcale zabawna dla mnie i moich towarzyszy podróży. Pociąg opóźniony 120min, następnie 160 min, 180min. Ostatecznie trzy pociągi do Wrocławia jechały jeden za drugim. W Częstochowie okazało się, że pociąg drugi w którym jechali nasi znajomi zatrzymał się ponieważ palił się im ostatni wagon - nic zabawnego. Zostali przeniesieni do pociągu trzeciego. Razem z krakowskimi członkami ESNu jechaliśmy jednak szczęśliwi pociągiem pierwszym. Jednak przed Opolem nasza lokomotywa gwałtownie się zatrzymała, okazało się że sieć trakcyjna została zerwana. Utknęliśmy w polach na kolejne kilka godzin. Pobliska Biedronka umożliwiła nam uzupełnienie prowiantu :) po kilku godzinach opóźnienia spędzonych na rozmowach, grach i zabawach w naszym ESNowym przedziale przed północą dotarliśmy do Wrocławia zmęczeni, jednak zintegrowani. Z perspektywy czasu było to kilka godzin spędzonych ze wspaniałymi ludźmi, które zawsze wspominamy z uśmiechem na twarzy i wspominamy tą sytuację przed każdą podróżą.

 

4. Co zmieniło się w twoim życiu odkąd dołączyłaś do ESN?

Zmieniłam się ja. Zmieniły się moje cechy charakteru, moje podejście do życia. Stałam się dużo bardziej otwartą osobą, pewną siebie. Mimo, że mam mniej czasu wolnego, czuje że korzystam z życia w 100%. O wiele więcej podróżuje, mam obok siebie niesamowitych ludzi i nie boje się podejmować nowe wyzwania.

 

5. Czego nauczył cię ESN?

Pewności siebie, pokory, budowania relacji z ludźmi. Ale tak na prawdę, ESN nauczył mnie o wiele więcej. Zarządzać swoim czasem, pracować w zespole. Zdobyłam wiele umiejętności miękkich, graficznych, a przede wszystkim mogłam rozwijać swoje zainteresowania

 

6. Gdybyś była projektem ESNowym, to którym?

Pewnie byłby to projekt the Mov’in Europe project. Podróżowanie, mobilność aktualnie towarzyszą mi w moim życiu na każdym kroku. Mobilność daje  wiele możliwości, okazji do poznania nowych ludzi, kultur i zwiedzenia całego świata. Dlaczego więc nie promować jej wśród naszych studentów?

 

7. Byłaś na wymianie Erasmus+?

Nie byłam, jednak mój Erasmus jest już bliżej niż dalej. We wrześniu wybieram się na wymianę do Portugalii. Już nie mogę się doczekać mojego semestru na plaży i w ciepełku, kiedy w Polsce panować będzie sroga zima.

 

8. Twoje ulubione miejsce na ziemi to…?

Góry! Uwielbiam podróżować do dużych stolic, czy miast. Jednak góry są miejscem gdzie każdy z nas może być sobą. Ludzie na szlakach są dla siebie życzliwi, a w schroniskach można spotkać niesamowite osoby. Go where you feel most alive! ;)

 

9. Twoje ulubione słowo?

Chyba nikogo nie zaskoczę, ale - Social Media. To tam w obecnych czasach wszystko się dzieje. Tam ludzie się ze sobą komunikują, dzielą się swoim życiem ale także pracują, zarabiają, tworzą niesamowite kampanie, zdjęcia. Social Media to obecnie nasze drugie życie.