Discover Europe to największy studencki konkurs fotograficzny w Europie, który jest organizowany przez Stowarzyszenie ESN Polska. Konkurs utrzymany jest w tematyce podróży, odkrywania kontynentu i kształtowania tożsamości europejskiej. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in: tygodniowy pobyt we Włoszech! Start już 1 marca 2021! 

 

Podstawowe zasady i przebieg konkursu

Konkurs odbędzie się w dniach 1-31 marca b.r. i jest przeznaczony dla wszystkich studentów z dowolnego uniwersytetu europejskiego i brytyjskiego w ramach programu Erasmus+. Prace będzie można zgłaszać za pośrednictwem strony www.discovereurope.esn.pl.

Prace będzie można składać w 3 kategoriach:

  • Discover People - zdjęcia prezentujące przeróżne twarze Europejczyków

  • Discover Nature - zdjęcia prezentujące europejską naturę i promujące świadomość w zakresie ochrony środowiska

  • Discover Architecture - zdjęcia zatrzymujące w kadrze unikalne miejsca, które kryje w sobie Europa

Jury

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w skład Jury wchodzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie fotografii:

W kwietniu odbędą się obrady Jury, podczas których zostaną wybrane 3 zwycięskie prace oraz do 7 wyróżnionych fotografii z każdej kategorii konkursowej. 

 
Nagrody

Na zwycięzców czeka wiele atrakcyjnych nagród! Do wygrania jest m.in. tygodniowy pobyt we Włoszech (dla 4-10 osób), aparaty typu Instax i zestawy kosmetyków. Dodatkowo, autorzy najlepszych prac pojawią się na łamach portalu empikfoto.pl!

Gala Finałowa

Zwieńczeniem konkursu jest uroczysta Gala Finałowa, która będzie miała miejsce w maju 2021. Podczas wydarzenia zostaną wręczone nagrody wszystkim Laureatom konkursu z każdej kategorii. W tym samym czasie odbędzie się również wernisaż zwycięskich prac. Na uroczystość będą zaproszeni Laureaci, Jury, oficjalni Partnerzy oraz wolontariusze Stowarzyszenia ESN Polska, którzy są odpowiedzialni za organizacjęk onkursu.

 

Więcej informacji na temat Projektu można zanleźć na stronie www.discovereurope.esn.pl