Erasmus to znany program Unii Europejskiej, z którego skorzystało ponad 10 milionów osób od początku jego istnienia! Co roku wizja wyjazdu za granicę i zdobycie nowego doświadczenia, zarówno  życiowego jak i profesjonalnego, przyciąga setki tysięcy osób. 

 

Od 3 lat, Komisja Europejska organizuje Erasmus Days, czyli przedsięwzięcie, które ma na celu celebracje i popularyzację Programu. W czasie tegorocznej edycji, która odbywała się między 15 a 17 października, zostało zorganizowanych 5024 aktywności promujących Erasmus+. Instytucje z 82 krajów, angażują się w tworzenie wzmożonych działań, które pokazują dlaczego warto wziąć udział w programie i jakie z tego płyną korzyści. W tym miejscu warto podkreślić, że słynny Erasmus, to nie tylko wyjazdy studenckie, a również wymiany uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kadr nauczycielskich oraz wiele mniejszych i większych międzynarodowych projektów, które są dostępne dla różnych grup docelowych. 

 

Co działo się w Polsce? Czytajcie dalej! 

 

Inicjatywa w naszym kraju była koordynowana przez  Agencję Narodową Programu Erasmus+, czyli Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, która jest naszym ścisłym, wieloletnim partnerem. Według raportu, w tym roku w Polsce zostało zorganizowanych 288 akcji i wydarzeń, co sytuuje nas na 5 miejscu wśród innych krajów! 

 

Jesteśmy dumni, że jako Stowarzyszenie ESN Polska mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tak wspaniałego wyniku! 

 

Wraz z naszymi 29 lokalnymi sekcjami zorganizowaliśmy ponad 30 wydarzeń oraz wiele pobocznych kampanii w social mediach. Oprócz własnych inicjatyw, sekcje współpracowały również z uczelnianymi Biurami ds. Wymian Zagranicznych, a nasi studenci zagraniczni brali udział w Biegu Erasmusa organizowanym przez FRSE.

 

 

Webinary, szkolenia, relacje z wymian prowadzonych przez aktualnych i byłych stypendystów, to tylko niektóre z akcji tworzonych na przestrzeni jednego tygodnia, a nasza promocja Programu trafiła zarówno do studentów lokalnych jak i zagranicznych.  

 

Wydarzenia zarejestrowane w Polsce są dostępne na oficjalnej stronie Erasmus Days, a o innych, podobnych inicjatywach  organizowanych przez sekcje i kraje całej sieci Erasmus Student Network można przeczytać na stronie internetowej activities.esn.org