1. Jakie są najcenniejsze umiejętności, które zdobyłeś/zdobyłaś dzięki swojej działalności w Erasmus Student Network?
Takich umiejętności jest cały szereg. Do najważniejszych należą m.in. organizacja projektów, wielozadaniowość, praca w grupie i zarządzanie zespołem. W trakcie kilku lat działalności na różnych poziomach, miałam możliwość uczestniczenia w wielu projektach - od lokalnych po międzynarodowe, a również współtworzyć pierwszą edycję projektu ESN TEAM (obecnie IEG). Pozwoliło mi to na kompleksowe poznanie życia projektu ze wszystkimi „ciemnymi” jego stronami, np. zarządzanie motywacą grupy, radzenie sobie z niejednoznacznościami czy komunikacja w międzynarodowym środowisku. Jak widać, sporo nauki na przestrzeni sześciu lat :)

2. Czy i w jaki sposób ESN wpłynął na Twoją karierę zawodową i życie po studiach?
ESN zdecydowanie wpłynął na start mojej kariery zawodowej i życie po studiach. Mogłam wykorzystać wiele przykładów z “życia w ESN” w trakcie rozmów rekrutacyjnych, do których byłam dobrze przygotowana dzięki doświadczeniom wyniesionym z organizacji. Niewątpliwie w firmach międzynarodowych zwracana jest uwaga na wpis w CV, jakim jest aktywność w organizacjach i stowarzyszeniach - mój przykład jest tylko potwierdzeniem reguły. Ponadto, doświadczenie z ESN przekłada się również na codzienne zadania i zarządzanie nimi. Od pierwszych dni doświadczenie zdobyte w ESN pomagało mi w wypracowaniu odporności na pracę pod presją czasu, odpowiedniej komunikacji w grupie czy efektywnego planowania.

3. Gdybyś był/była projektem ESNu, to którym z nich byś był/a?
ESN TEAM! (Obecnie IEG) - zapewne to również kwestia sentymentalna - w końcu to projekt, który współtworzyłam w ostatniej fazie mojej aktywności w ESN. Niemniej jednak, kojarzy mi się on z duża dozą pracowitości, radością i ambicją.

4. ESN dla mnie to...
Niewątpliwie jedyna w swoim rodzaju organizacja studencka! W tym momencie mojego życia to już wspomnienie niesamowitego czasu w otoczeniu wspaniałych ludzi!! :) Do dzisiaj grono moich najbliższych przyjaciół stanowi w dużej mierze grupa z ESN - spotykamy się w Warszawie, Poznaniu czy Gdańsku. Jeżeli miałabym opisać ESN w 3 słowach byłyby to rozwój, ludzie, zabawa.

5. Czy warto działać w organizacji non-profit (organizacji studenckiej)?
Zdecydowanie warto! W ESN działałam od pierwszego dnia studiów i nie wyobrażam sobie innego scenariusza. Działalność w organizacji studenckiej sprawia, że jest się zawsze zaangażowanym, w mniejszym lub większym stopniu. Wprowadza to młodego człowieka w taki tryb życia, w którym nie występują zwroty “nuda”, “nadmiar czasu” czy “brak planów”. Poza samym faktem studiowania poznaje się szerokie grono znajomych - w przypadku ESN z różnych stron świata. Zyskuje się możliwość uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach i projektach, a często również w wyjazdach zagranicznych. Bycie członkiem organizacji studenckiej w okresie studiów to większa radość w tym czasie, ale przede wszystkim inwestycja w przyszłość.

6. Ciekawostka z życia Erasmus Student Network.
Tych jest cała masa, niemniej jednak taką, która zwieńczy moje odpowiedzi na wcześniejsze pytania, jest ciekawostka z życia po ESN. Od ponad 3 lat nie działam aktywnie w organizacji, a właśnie wróciłam z wakacji z jedenastoosobową grupa znajomych, z czego dziesiątką znających się z ESN. Tydzień wcześniej bawiliśmy się na weselu koleżanki z ESN UAM Poznań, za tydzień zaś obchodzić będziemy 30 urodziny kolegi, również byłego ESNowicza. Ludzie to niesamowity kapitał ESNu! :)