1. Czym jest dla Ciebie ESN?
ESN w moim odczuciu to przede wszystkim ludzie. Powtarzam to nieustannie, ponieważ wszystko, co robimy dla ludzi, robimy z ludźmi (często przyjaciółmi) i oni są siłą naszej organizacji. Kontakty z nimi są moją największą motywacją.

2. Jakie były Twoje początki w ESNie?
Swoją przygodę z ESN zaczynałem jako Koordynator Lokalny Discover Europe. Po 3 miesiącach zostałem Przewodniczącym sekcji. Następnie po pół roku wybrano mnie Koordynatorem Ogólnopolskim Mov’in Europe. Pierwszy rok był bardzo intensywny, dużo się uczyłem - głównie na swoich błędów, które wymagały wyciągania wniosków i implementacji nowych rozwiązań. 

3. Jak ESN zmienił Twoje życie? / Dlaczego dołączyłeś?
Jeśli chodzi jak ESN zmienił moje życie, to muszę powiedzieć tak, że każde kolejne przedsięwzięcie w ESNie otwiera oczy. Perspektywy, które zyskałem dzięki działalności są moim zdaniem najcenniejsze - pozwoliły mi przede wszystkim rozwijać się zawodowo. W kwestii dołączenia, to w moim przypadku był to ślepy strzał - nie wiedziałem, o co w nim chodzi, z czym się go je, ani co mogę dzięki niemu osiągnąć. Kierowałem się ciekawością i chęcią ‘robienia rzeczy’. 

4. Gdybyś był projektem ESNu, to który z nich by to był?
Takim, jakiego jeszcze nie ma! ;) Dużo czeka nas nauki i odkrywania, więc jest to perspektywa optymistyczna. Wierzę, że ESN ma ogromny potencjał, który z każdym kolejnym rokiem odkrywamy coraz bardziej i coraz częściej dzielimy się z ludźmi ‘na zewnątrz’. Pokładam ogromną nadzieję w projektach edukacyjnych oraz tych, gdzie komunikacja skierowana jest do młodych ludzi spoza organizacji. 

5. #FunFact odnośnie życia w ESNie
Podczas zjazdów ESNu zgubiłem 3 bluzy, 2 koszule, czapkę i spodnie.

6. Czy uczestniczyłeś kiedyś w wymianie Erasmus+? Jakie jakie jest Twoje najciekawsze doświadczenie z Erasmusa?
Jako gimnazjalista brałem udział w 2 wymianach Comenius. Podczas pobytu w Francuskich górach, w ramach jednej z nich, mieszkałem w domku, gdzie do mojego okna codziennie rano zaglądały brązowe krowy mleczne. Zapach, który temu towarzyszył, pamiętam do dzisiaj.

7. Skąd czerpiesz inspirację i motywację do działań?
Najbardziej motywuje mnie obserwowanie moich koleżanek oraz kolegów z ESN, którzy robią niesamowite projekty, z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem.

8. Ulubione miejsce na ziemi?
Playa del Aquila - wolna od ludzi, oddalona o kilka kilometrów od cywilizacji, ukryta za klifami plaża na Fuerteventurze. Tam spędziłem kilka całych dni, podczas mojego 3 miesięcznego pobytu na wyspie. Miejsce, gdzie człowiek nie myśli - liczy się tylko ocean, wiatr i słońce.

9. Czy dzięki ESNowi odkryłeś, że masz kolejne umiejętności, o których istnieniu nie wiedziałeś?
W ESN nauczyłem się moderować dyskusję i warsztaty - okazało się, że to nic innego, jak moja pasja.