1. Czym jest dla Ciebie ESN?
ESN jest dla mnie miejscem, w którym mogłem spotkać się z wieloma różnymi dziedzinami. Dzięki temu mogę określić, w czym się czuję najlepiej oraz co (i jak) chce w życiu robić. Przy okazji, poznając wiele wspaniałych i inspirujących osób, od których mogę się uczyć!

2. Jakie były Twoje początki w ESNie?
Na początku działałem w grupie tworzącej eventy sportowe, później doszedł do tego Travel. To tutaj poznałem super ludzi, dzięki którym postanowiłem działać coraz więcej. Po roku zostałem Wice i Delegatem sekcji, gdzie zaczęła się moja przygoda z poziomem ogólnopolskim. 

3. Jak ESN zmienił Twoje życie? /  Dlaczego dołączyłeś?
Na drugim roku studiów stwierdziłem, że czas zrobić coś więcej niż tylko chodzenie na wykłady, a wieczorami przeglądanie Netflixa. Dołączyłem więc do ESN-EYE, pojechałem na wyjazd szkoleniowy i… zakochałem się w tej organizacji. Teraz, będąc tutaj, już trzeci rok tutaj wiem, że ESN miał (i ciągle ma) bardzo duży wpływ na moje życie.

4. Gdybyś był projektem ESNu, to który z nich by to był?
Zdecydowanie ESN UPGRADE. Do ESNu przyciągnęła mnie właśnie idea ciągłego rozwoju, nauki nowych rzeczy, próbowania i odkrywania. Ten wyjazd szkoleniowy jest kwintesencją tych wartości… zresztą jednymi z moich najlepszych wspomnień ESNowych jest właśnie mój pierwszy UPGRADE, jako uczestnik ... i mój pierwszy, jako szkoleniowiec.

5. #FunFact odnośnie życia w ESNie
Gdy wyjeżdżałem na Erasmusa, zarzekałem się, że biorę półroczny urlop od ESNu… wytrzymałem jakieś 2 tygodnie ;) 

6. Czy uczestniczyłeś kiedyś w wymianie Erasmus+? Jakie jakie jest Twoje najciekawsze doświadczenie z Erasmusa?
Jak najbardziej! Miałem niesamowitą przyjemność brania udział w wymianie do Zwolle w Holandii. Jeżeli chodzi o najciekawsze doświadczenie z tego okresu… zdecydowanie jest to King’s day, czyli urodziny króla tego kraju. Holendrzy świętują to całym narodem! Przez cały dzień, w każdym większym mieście wszyscy wychodzą na ulice, gdzie toczy się jedna wielka zabawa, a na co drugim skrzyżowaniu odbywa się koncert!
7. Skąd czerpiesz inspirację i motywację do działań?
Nie zaskoczę nikogo jeśli powiem, że głównym źródłem mojej inspiracji i motywacji są ludzie, którzy mnie otaczają. Czy to członkowie mojego komitetu, słuchacze moich szkoleń, każda osoba, z jaką na chwilę się zatrzymam na przykład na coffee breaku lub zaczniemy rozmowę, z której wyniknie kolejny szalony plan.. to jest to ;) 

8. Ulubione miejsce na ziemi?
Holandia! Jest to kraj, który zdecydowanie zmienił moje podejście do wielu rzeczy, zmusił do paru refleksji. Co więcej, pokazał mi styl życia (i pracy) do jakiego chce dążyć. Jednak przede wszystkim, to piękny kraj, gdzie tradycje łączą się z nowoczesnością, zaskakując na każdym kroku, a ludzie są życzliwi oraz wspierają siebie nawzajem. 

9. Czy dzięki ESNowi odkryłeś, że masz kolejne umiejętności, o których istnieniu nie wiedziałeś?
Oczywiście! Dzięki ESNowi odkryłem, że bardzo lubię pracę z ludźmi, a czymś, co mnie spełnia jest współpraca z nimi. Uczenie się od tych, którzy mnie inspirują oraz przekazywanie wiedzy dalej!