Życie szkoleniowca nie jest łatwe, ale jest niezwykle ciekawe! Wymaga ciągłego uzupełniania wiedzy i umiejętności przekazywania jej dalej. Każda grupa szkoleniowa rządzi się swoimi prawami, a uczestnicy są często zróżnicowani pod względem doświadczenia i oczekiwań. Kiedy stajesz przed grupą nowych osób, by przekazać im znany dobrze Ci temat - niekoniecznie czujesz tremę. Trudniejsze może być przekazanie wiedzy, która pozwoli rozwinąć się im jako trenerom - w końcu pokazujesz im kulisy swojej pracy i zwracasz uwagę na inną perspektywę. Chcesz, by zrozumieli jak efektywnie uczyć ludzi i jak mają korzystać z twoich wskazówek w praktyce. Szkolić szkoleniowców to wyjątkowe wyzwanie - i dla prowadzących  i dla uczestników. 
 
W dniach 29-31.03.2019 został zorganizowany w Warszawie pierwszy event dla szkoleniowców Stowarzyszenia ESN Polska - Training Knowledge Transfer. Zjazd był nakierowany na wymianę dobrych praktyk między uczestnikami oraz usystematyzowanie podstawowej wiedzy dotyczącej szkoleń. Poruszyliśmy tematykę ich projektowania oraz dostosowywania do potrzeb grupy, sposobów pracy z grupą oraz tworzenia materiałów pomocnych w przeprowadzaniu szkoleń - flipchartów. 
Szkolenia prowadzone były przez 4 szkoleniowców: 
Agata Lech (Make your flipchart great again; Jak dostosować szkolenie do potrzeb grupy), 
Łukasz Pawłyszyn z grupy Allegro (Metody i techniki pracy z grupą). 
Maja Dobosz (Panel wymiany doświadczeń) oraz
Mateusz Panfiłowicz (Podstawy projektowania i przygotowywania szkoleń; Panel wymiany doświadczeń).
dla prawie 30 osób z całej Polski. Wydarzenie zostało zorganizowane przez 5-osobowy Komitet Organizacyjny w składzie: Maja Dobosz, Pola Plaskota, Małgorzata Zator, Karol Antoszewski oraz Mateusz Panfiłowicz. 
 
Zarówno uczestnicy, jak i trenerzy mogli poprawić swoje umiejętności, powtórzyć to, co dotychczas już znali oraz nauczyć się czegoś nowego od innych. Mamy nadzieję, że to spotkanie było jednym z wielu na długiej, ale i satysfakcjonującej drodze w rozwoju jako trener. Szlifujcie swoje umiejętności i przekazujcie je dalej, żeby jak najwięcej osób mogło się rozwijać i... uczyć innych!