W weekend 19.04.2018-22.04.2018 część członków stowarzyszenia ESN Polska z całego kraju zebrała się na zjeździe szkoleniowym : ESN Upgrade Rzeszów 2018.  Tego typu zjazdy są organizowane dwa razy w ciągu roku, gdzie starsi stażem członkowie dzielą się wiedzą z innymi. Za każdym razem utrzymane są w konkretnym motywie wraz z określonymi ścieżkami rozwoju dla uczestników. I tym razem OC nas nie zawiodło i przygotowało zjazd o tematyce “Back to school”.

    Biorący udział podzieleni byli na grupy sygnowane szkolnymi numerami klas określającymi ich ścieżki rozwoju. 1A skupiała osoby nowe w sekcjach lokalnych, gdzie można było poznać dokładniej strukturę ESN Polska, nauczyć się organizować wydarzenia, czy też podstaw komunikacji i budżetowania.

    W klasie 3B o profilu ekonomicznym uczestnicy zgłębiali tajniki finansowania i rozliczania projektów sekcyjnych. Nasi starsi koledzy przekazali także garść informacji na temat grantów sekcyjnych byśmy mogli robić jeszcze więcej!

    Ludzie zainteresowani publicznym wizerunkiem oraz zastosowaniem nowych technologii by go promować znaleźli się w klasie 4C, o profilu komunikacyjnym. Ich warsztaty dotyczyły między innymi identyfikacji wizualnej, świata reklam oraz administracji stron internetowych.

    Członkowie aspirujący na świetnych liderów wybrali się do menadżerskiej klasy 6A. Poznali tam kim właściwie jest dobry przywódca i jakie cechy powinien mieć. Ci wychowankowie potrafią już radzić sobie z kryzysem i zarządzać swoimi podopiecznymi.

    Pomimo napiętych planów lekcji, klasy znalazły odrobinę czasu by zintegrować się wspólnie i powymieniać się praktykami ze swoich sekcji. W piątek (20.04.2018) przeżywali najróżniejsze przygody przy grach planszowych, a następnego dnia odbyli rozgrywki w kręgle.

    Zjazdy typu ESN Upgrade to idealna okazja do nabrania wiatru w żagle i zaktywizowania członków sekcji. Uzyskana wiedza z pewnością pomoże w realizowaniu kolejnych projektów lokalnych, a może i ogólnopolskich!

/Filip Słowiński