British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. 

Tworzą przyjazne, zbudowane na wiedzy porozumienie pomiędzy Wielką Brytanią i innymi krajami. 

Ich celem jest wnoszenie pozytywnego wkładu w życie mieszkańców Wielkiej Brytanii oraz krajów, z którymi współpracują. Dlatego zajmują się tworzeniem nowych możliwości, budowaniem relacji i zaufania. 

Realizują nasze działania w ponad 100 krajach na całym świecie, w obszarze kultury i sztuki, języka angielskiego, edukacji i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

W 2019 roku współpracowali bezpośrednio z ponad 80 milionami osób, a poprzez kanały online, programy radiowe i telewizyjne czy publikacje dotarli do 791 milionów osób.

British Council został założony w 1934 roku, jest dobroczynną organizacją Zjednoczonego Królestwa z Przywilejem Królewskim (Royal Charter).

Historia British Council w Polsce sięga 1938 roku. Obecnie prowadzią działalność w trzech centrach. Każdego roku docierają do tysięcy uczniów, nauczycieli i wykładowców, liderów społeczeństwa obywatelskiego, naukowców, twórców i przedsiębiorców w Polsce.