Pub quiz

Pub Quiz jest w tym semestrze wydarzeniem cyklicznym, które odbywa się co dwa tygodnie. Podczas eventu Erasmusi mają okazję uczyć się przez zabawę. Zawsze organizujemy dwa quizy: jeden na temat wybranego kraju, drugi o luźniejszej tematyce, ale również w nim próbujemy przeplatać elementy różnych kultur. Podczas eventu z 7.11.2017 graliśmy w quiz o Francji, Hiszpanii i Portugalii oraz o jedzeniu. Quizy realizujemy przez aplikację kahoot, co wydaje nam się atrakcyjniejsze oraz łatwiejsze do przeprowadzenia przy dużej liczbie uczestników. Przed każdym wydarzeniem Erasmusi mają okazję zagłosować na tematy, które odpowiadają im najbardziej. Z wydarzenia na wydarzenie jest coraz więcej uczestników, co pokazuje, że forma przez nas wybrana bardzo dobrze się sprawdza. Nad całym wydarzeniem pracowaliśmy już dużo wcześniej, mieliśmy wiele różnych pomysłów, z których wyklarował się ostateczny wariant wydarzenia.

Ponieważ organizowaliśmy event „2in1”, jako drugą część wydarzenia zaplanowaliśmy Language Tandem, który polegał na przygotowaniu stolików, przy których można było rozmawiać w określonym języku z innymi Erasmusami – native speakerami. Były to hiszpański, francuski, włoski, portugalski i rosyjski, czyli języki najbardziej popularne wśród Erasmusów, którzy przyjeżdżają do Wrocławia. Zorganizowaliśmy także polski stolik. Dla osób początkujących wydrukowaliśmy podstawowe zwroty. W każdym zestawie znalazło się też jedno śmieszne zdanie. Tandem urozmaiciliśmy drobnymi przekąskami związanymi z danym krajem.

Cały event, zorganizowany w ramach projektu Mov’in Europe, bardzo dobrze wpisał się w obchody 30-lecia programu Erasmus+, promocji mobilności, wymian zagranicznych, współpracy międzykulturowej oraz nauki różnych języków.
Jeśli chodzi o ciekawostki, to zaskoczyła nas zdecydowanie większa liczba uczestników niż się spodziewaliśmy – ledwo się pomieściliśmy!