ABLE TO MOVie to nowatorski projekt sekcji ESN AGH, mający na celu promocję mobilności pośród osób dotkniętych niepełnosprawnością. Polega on na stworzeniu serii filmów pokazujących życie studentów o ograniczonych możliwościach podczas wymiany w ramach programu Erasmus+. Zwraca on również uwagę na udogodnienia dla osób niepełnosprawnych na uczelniach, przystankach, ulicach czy w mieście. Krótkie filmy mają pokazać studentom z całej Europy, że pomimo różnych barier zdrowotnych lub fizycznych, mogą wyjechać na program wymiany międzynarodowej na uczelnie dostosowane do ich potrzeb. Aktualnie dostępny jest pierwszy odcinek, jednak w planach są kolejne filmy dotyczące osób głuchoniemych, chorych na cukrzycę oraz upośledzonych ruchowo.

Projekt ABLE TO MOVie realizowany jest w sekcji ESN AGH. W jego produkcję zaangażowani są członkowie sekcji, którzy odpowiadają za scenariusz, nagrywanie filmów i koordynację projektu oraz uczestnicy programu Erasmus+. W pierwszym odcinku w rolę osoby niewidomej wcielił się student z Turcji. Podczas filmu poznajemy trudności, z którymi musi radzić sobie osoba niewidoma podczas codziennego życia w Krakowie, a także sposoby, dzięki którym może sobie z nimi poradzić. Na końcu chłopak wcielający się w postać  niewidomego studenta opowiada o swoich osobistych odczuciach związanych z odegraną rolą, kiedy to pierwszy raz miał okazję doświadczyć trudności, z którymi spotykają się osoby niewidome. Jest to bardzo pouczające dla wszystkich ludzi, którzy dzięki projektowi ABLE TO MOVie, mogą uwrażliwić się na problemy innych osób.

Projekt powstał dzięki zaangażowaniu 20 członków sekcji ESN AGH przy współpracy z Biurem ds Osób Niepełnosprawnych na uczelni. Dzięki tej inicjatywie członkowie sekcji mogli lepiej zrozumieć potrzeby osób niepełnosprawnych, a poprzez to, lepiej przygotować się na przyjazd takich osób do AGH.