W trzeci listopadowy weekend (14-17.11.2019) Poznań został zdominowany pozytywną energią przez przedstawicieli sekcji lokalnych Erasmus Student Network Polska. W jakim celu? Prawdziwie szkoleniowo-integracyjnym!
 
ESN UPGRADE jest odbywającym się dwa razy w roku ogólnopolskim zjazdem szkoleniowym. Dedykowany jest nowym członkom ESN, którzy mogą podnieść swoje kompetencje poprzez uczestnictwo w warsztatach związanych z działalnością w organizacji studenckiej. 
 
Dzięki organizatorom z sekcji Poznań United (ESN Uniwersytet Adama Mickiewicza, ESN Uniwersytet Ekonomiczny, ESN Wyższa Szkoła Bankowa), z Karolem Smolarkiem na czele, uczestnicy przenieśli się do intrygującej, staropolskiej kultury inspirowanej sagą książek A. Sapkowskiego o Wiedźminie.
 
Podczas trzech dni intensywnych szkoleń uczestnicy zdobywali wiedzę i doświadczenie na jednej z czterech, wybranych przez siebie, ścieżek tematycznych:
  • Szkoła Kota (dla nowych członków) - mająca na celu przedstawienie możliwości, jakie daje organizacja oraz pobudzenie energii do działania i motywacji,
  • Szkoła Żmii (komunikacyjna) - zaadresowana do chętnych poznania tajniki tworzenia kontentu i skutecznego trafiania do odbiorcy,
  • Szkoła Niedźwiedzia (społeczna) - skupiona na metodach efektywnej współpracy, zarządzaniu czasem i odpowiednim wykorzystaniu potencjału ludzkiego,
  • Szkoła Gryfa (projektowa) - pomagająca zrozumieć etapy tworzenia projektów, ich optymalizacji i skutecznego pozyskiwania partnerów.
Dodatkowo uczestnicy wzięli udział w szkoleniu dotyczącym design thinking w ramach projektu „Projektanci Innowacji PFR”, realizowanym we współpracy z Google.
 
Dzięki takim szkoleniom jak UPGRADE, członkowie ESN wracają do swoich lokalnych organizacji pełni nowych pomysłów, inspiracji i motywacji do dalszego działania zgodnie z misją “Students helping students”. Teraz to oni mają możliwość przekazać nabytą wiedzę dalej i korzystać z niej, między innymi, przy organizacji kolejnych wydarzeń dla studentów z zagranicy, usprawnianiu działania zespołu czy planowaniu działań promocyjnych.
 
                              
 
Wrażenia ze zjazdu najlepiej oddadzą słowa uczestników, szkoleniowców i organizatorów tej edycji ESN UPGRADE:
 
UPGRADE to dla mnie oddanie tego, co dostałem wcześniej. Pozwolił mi na konfrontację pomysłów z rzeczywistością -  Bartek Kowalik, szkoleniowiec Ścieżki Komunikacyjnej.
 
Nawiązanie nowych znajomości, rozwianie pewnych wątpliwości, odpowiedzi na nurtujące pytania oraz zastrzyk motywacji i pozytywnej energii to jest to, co dał mi ten UPGRADE! - Agnieszka Kowalczyk, uczestniczka Ścieżki Społecznej.
 
Jestem dumny, że mogłem zorganizować tak duże wydarzenie. Upgrade nauczył mnie wsparcia - prawdziwego znaczenia słów TEAM WORK” - Mateusz Miś, organizator wydarzenia.
 
Ty też możesz się rozwijać!
Dołącz do lokalnej sekcji ESN: