Prawdopodobnie nauczył Cię jeździć na rowerze i odbierał z treningów. Pewnie nie jeden raz kibicował Ci podczas Twoich meczów czy turniejów. Na pewno wiesz kogo mam na myśli. Wyobraź sobie zatem twarz swojego taty i pomyśl, ile rzeczy Mu zawdzięczasz. Jest tego trochę, prawda?

Dziś swoje święto obchodzą wszyscy polscy ojcowie. Nie jest to coś, co dziwi cudzoziemców, ponieważ w większości krajów na świecie celebruje się Dzień Taty. Ale jakie były jego początki? Pierwszy Dzień Ojca odbył się lokalnie w małym miasteczku Spokane w Ameryce w 1910, za sprawą córki weterana wojennego. Dziewczyna chciała uczcić swojego tatę, bo jej zdaniem jest on tak samo ważnym członkiem rodziny jak mama. Jednakże, oficjalne święto ustanowił dopiero prezydent Nixon, w 1972 roku.

Pierwsze polskie święto odbyło się w 1965 roku, czyli kilka lat wcześniej niż w Ameryce. Prawdopodobnie cały świat spędza ten dzień w podobny sposób. Maluchy dają swoim ojcom rysunki, nastolatkowie małe upominki, a dorosłe dzieci po prostu opiekują się tymi, którzy kilkanaście lat wcześniej tulili ich do snu.

A Ty czym zaskoczysz swojego tatę w tym roku?