1. Czym jest dla Ciebie ESN?
 ESN to taki plac zabaw, w którym możesz grać swoimi mocnymi, słabymi stronami, doświadczeniem czy umiejętnościami. Na tym placu zabaw wszystko staje możliwe i każdy chce dołączyć do ciebie w tej grze. Nie potrafię sobie wyobrazić, jak wyglądałoby moje życie, gdybym sam nie zechciał na niego wejść w pierwszych tygodniach moich studiów.

2. Jakie były Twoje początki w ESNie?
O ESNie dowiedziałem się od znajomego, który był mentorem. Oczywiście początki były ciężkie, ponieważ nikogo nie znałem i dopiero zaczynałem studia. Były momenty kiedy myślałem o odejściu z ESNu, wydawało mi się, że to nie miejsce dla mnie. Z czasem okazało się, jak bardzo się pomyliłem! To obszar, gdzie można się rozwijać także odnośnie finansów, a to interesowało mnie najbardziej i dlatego zostałem. Na początku dostałem też swojego opiekuna, który wprowadził mnie w ten ciekawy świat ESNu ;).

3. Jak ESN zmienił Twoje życie? Dlaczego dołączyłeś?
Gdybym musiał porównać siebie do czasu kiedy dołączyłem do tego momentu od kiedy działam w ESNie z tym, kim jestem dzisiaj, powiedziałbym, że już to dwie różne osoby. Wtedy szukałem wielu odpowiedzi i wskazówek w życiu, wszystko to czego wtedy potrzebowałem dał mi ESN.

4. Gdybyś był projektem ESNu, to który z nich by to był?
Zdecydowanie National Erasmus Games (NEG)! Od początku mojej przygody z ESNem współtworzyłem ten projekt, najpierw na poziomie lokalnym, potem na krajowym. Dzięki niemu się rozwinąłem, do tego działania dały mi niezapomniane wspomnienia. i To także rdzeń ESN - pomaga naszym studentom Erasmusa podczas ich Erasmusowej przygodzie.

5. #FunFact odnośnie życia w ESNie
Mieszkałem trzy lata za granicą i tam właśnie uczęszczałem do wielokulturowej szkoły, która można powiedzieć w jakiś sposób wprowadziła mnie w to moje życie w ESN.

6. Czy uczestniczyłeś kiedyś w wymianie Erasmus+? Jakie jakie jest Twoje najciekawsze doświadczenie z Erasmusa?
Nie, jeszcze nie uczestniczyłem w programie Erasmus +.

7. Skąd czerpiesz inspirację i motywację do działań?
Właściwie to pomaganie innym jest tym, co napędza mnie najbardziej. Do tego dochodzi także organizacja wydarzeń, które sprawiają że uczę się jak podejmować słuszne decyzję i pomagać innym w zwyczajnych, codziennych zadaniach - takie akcje działają na mnie motywująco. Moją drugą motywacją jest nic innego jak osiągnięcie niemożliwego.

8. Ulubione miejsce na ziemi?
Uwielbiam tak po prostu siedzieć w lesie nad jeziorem i zwyczajnie cieszyć się ciszą i życiem natury.

9. Czy dzięki ESNowi odkryłeś, że masz kolejne umiejętności, o których istnieniu nie wiedziałeś?
Bez wątpienia mogę powiedzieć, że tak! ESN pomógł mi znaleźć to, co napędzą i mobilizuje mnie najbardziej. Ponadto sprawił, że poprawiłem swoje zdolności autoprezentacji czy umiejętności szkoleniowe. Działalność w ESNie dała mi również możliwość na poprawę moich zdolności negocjacyjnych, jak wielu innych umiejętności miękkich, z których korzystam do dzisiaj.